ЦЕНТР КОСМІЧНИХ ТЕХНОЛОГІЙ ПОЛІСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ СПІЛЬНО З НАЦІОНАЛЬНИМ ЦЕНТРОМ УПРАВЛІННЯ ТА ВИПРОБУВАНЬ КОСМІЧНИХ ЗАСОБІВ ПРОДОВЖУЄ ДОСЛІДЖЕННЯ ПИТАНЬ, ПОВ'ЯЗАНИХ З НАЦІОНАЛЬНОЮ БЕЗПЕКОЮ ДЕРЖАВИ.

Керівником Центру космічних технологій Поліського національного університету Ковбасюком С.В. та заступником керівника навчально-наукового центру космічних технологій Випорханюком Д.М. підготовлено аналітичний огляд “Орбітальні угруповання діючих космічних апаратів космічних систем Російської Федерації станом на 01.04.2020 року”, розроблений за матеріалами відкритих джерел.

Дані цього огляду дозволяють скласти загальне системне уявлення про стан навколоземної космічної обстановки, кількість каталогізованих космічних об’єктів і їх розподіл за типом (космічні апарати, ракети-носії, космічне сміття); поточний стан космічної діяльності країн світу за чисельністю їх космічних об’єктів і кількістю космічних запусків; чисельний і якісний склад орбітальних угруповань діючих космічних апаратів (КА) космічних систем (КС) Російської Федерації (РФ), оцінити їх загальні функціональні можливості за основними просторовими і часовими характеристиками, визначити космічні об’єкти для спостереження вітчизняними засобами, зокрема радіолокаційними.