НАУКОВЦІ ПОЛІСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ПРЕДСТАВИЛИ НАПРАЦЮВАННЯ ЩОДО РОЗРОБКИ ІНТЕГРОВАНОЇ СИСТЕМИ ПОПЕРЕДЖЕННЯ ТА ЛІКВІДАЦІЇ ЛІСОВИХ ПОЖЕЖ

Регіональний інноваційно-космічний кластер "Полісся", угоду про створення якого сторони підписали на початку цього року, продовжує свою активну діяльність і вже наразі реалізує низку важливих для держави та регіону проєктів.

Зокрема, нещодавно на базі Поліського національного університету, який і виступив ініціатором створення кластера,  за участю голови Державного космічного агентства України Володимира Усова, начальника Національного центру управління та випробувань космічних засобів Володимира Присяжного  відбулося засідання учасників, на якому презентували результати діяльності протягом останнього півріччя, що підтвердили його доцільність та практичну користь, окреслили подальші перспективи співпраці.

Під час зустрічі у відповідності до угоди про створення кластера було обрано його Президента. Кандидатура висувається Радою кластеру із числа її учасників. Відповідно до угоди Президент діятиме, представляючи інтереси кластеру, упродовж одного року. Першим Президентом кластеру стала директор Музею космонавтики ім. Корольова Ірина Дячук.

Спільна діяльність учасників Кластеру здійснюється за такими основними напрямами:

– підвищення рівня конкурентоспроможності регіону за рахунок забезпечення розвитку інфраструктури і високих технологій;
– створення регіональної системи дистанційного зондування Землі (ДЗЗ) і забезпечення системного отримання даних ДЗЗ для задоволення суспільних потреб у сфері безпеки, агропромислового виробництва, земельних відносин, природокористування, розвитку територій, будівництва та інженерних досліджень, екологічного моніторингу, моніторингу надзвичайних ситуацій тощо;
– створення регіональної системи інформаційного забезпечення і моніторингу для нової моделі управління регіоном на платформі сучасних космічних та геоінформаційних систем;

– збереження історико-культурної спадщини;

– створення привабливого туристичного продукту;

– формування позитивного іміджу регіону та його якісного людського потенціалу на базі розвитку сучасних закладів освіти, науки і культури;

– організація проведення комплексних науково-дослідних і дослідно-конструкторських робіт, створення та трансфер сучасних технологій використання космічної інформації відповідно до потреб держави у сферах інформаційної, екологічної, економічної та продовольчої безпеки;

– інтегрування в європейські та світові проєкти (програми) у сфері космосу і космічних технологій, сприяння реалізації відповідних міжнародних і національних науково-освітніх, технологічних та культурних проєктів.

Нагадаємо, що у Поліському національному університеті цього року розпочинають підготовку фахівців за   унікальною освітньою програмою «Космічний моніторинг Землі».

Крім цього, Поліський національний університет – єдиний в Україні заклад вищої освіти, який має повний космлекс наземних станцій приймання інформації ДЗЗ (три станції приймання на 137 МГц, 1,7 ГГц та 8,2 ГГц), лабораторію ДЗЗ з сучасними програмно-апаратними комплексами оброблення космічних знімків, що потенційно дозволяє приймати дані практично зі всіх відомих космічних апаратів ДЗЗ. У  цьому закладі вищої освіти є лабораторія робототехніки і штучного інтелекту,  Навчально-науковий центр космічних технологій,  станція дистанційного зондування Землі,   Центр геоінформаційних технологій ArcGIS, який займається питаннями практичного використання ГІС технологій у сфері регіонального розвитку, управління надзвичайними ситуаціями, продовольчої, екологічної, інформаційної та соціальної безпеки.