ПОЛІСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ РЕАЛІЗУЄ ПІЛОТНИЙ ПРОЄКТ ЗІ СТВОРЕННЯ ІНТЕГРОВАНОЇ СИСТЕМИ ПОПЕРЕДЖЕННЯ ТА ЛІКВІДАЦІЇ ЛІСОВИХ ПОЖЕЖ

Минулого пленарного тижня Верховна рада України 322 голосами прийняла законопроєкт №2379 щодо національної інвентаризації лісів, яка не проводилася з 2001 року.

«Це черговий крок у наведенні ладу в лісовому господарстві. Ми вже посилили відповідальність за підпал сухостою. Попереду – прийняття законопроєктів про державний екологічний контроль та посилення захисту лісів, запобігання пожежам на землях лісового та водного фонду, торфовищах та на землях інших категорій», – прозвітував народний депутат Арсеній Пушкаренко, який разом з колегами наприкінці травня відвідав Поліський національний університет у Житомирі, ознайомився з його діяльністю та поспілкувався з керівництвом і колективом.

З-поміж іншого, тоді разом з науковцями та представниками обласної влади обговорювали реалізацію проєктів екологічного, технічного, природоохоронного та інформаційного характеру.

«За підтримки народних депутатів України та Житомирської облдержадміністрації, Житомирської обласної ради спільно з Державним космічним агентством України, Національним центром управління та випробувань космічних засобів, Малинським лісотехнічним коледжем працюємо над пілотним проєктом щодо моніторингу лісів з метою попередження та ліквідації лісових пожеж, запобігання незаконним вирубкам лісів», – повідомив ректор Поліського національного університету Олег Скидан.

Нагадаємо, що цієї весни Житомирщину сколихнули масштабні лісові пожежі, тож наразі активно впроваджуються заходи щодо захисту лісових масивів регіону

Зокрема, йдеться про розробку геоінформаційного порталу лісового господарства Житомирської області, який буде використано для створення оперативної системи моніторингу пожежонебезпечного стану лісових насаджень.

«До моніторингу за станом лісів та розробки заходів щодо недопущення лісових пожеж долучаються науковці Поліського національного університету, лісогосподарські підприємства, фахівці Державного космічного агентства України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Державного агентства водних ресурсів України, які спільно забезпечуватимуть функціонування дієвої системи управління лісовим господарством у сучасних умовах, використовуючи передові геоінформаційні та космічні технології», – розповів раніше заступник голови Житомирської ОДА Володимир Федоренко.

До слова, на початку 2020 року у Житомирі відбулося підписання угоди про створення регіонального інноваційно-космічного кластера «Полісся», ініціатором чого виступив саме Поліський національний університет. На той час у закладі вищої освіти вже встановили антенну станцію для прийому інформації з космічних апаратів, а під час ІІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Становлення механізму публічного управління розвитком територій як пріоритет державної політики децентралізації» керівник Центру інтелектуальної власності, інноватики та управління проєктами Ірина Литвинчук представила пілотну «Концепцію моделі управління регіоном на платформі космічних та геоінформаційних систем». Також неодноразово обговорювалися можливості «Використання сучасних космічних та геоінформаційних систем в освітньо-науковій та інноваційній діяльності». Нині на базі Поліського національного університету діє Навчально-науковий центр космічних технологій, який очолює доктор технічних наук Сергій Ковбасюк.

Крім цього, у навчальному закладі нещодавно презентували Центр геоінформаційних технологій ArcGIS, який створено з метою розвитку та впровадження ГІС технологій у навчальний та науковий процес. Між Поліським національним університетом і Чорнобильським радіаційно-екологічним біосферним заповідником підписано договір про співробітництво, в тому числі щодо використання геоінформаційних систем та порталів «OpenDate» для вирішення прикладних завдань установи.


Пресслужба Поліського національного університету

Навчально-науковий центр космічних технологій

Поліського національного університету,

10008, м. Житомир,

бульвар Старий, 7.

space.center.zt@gmail.com

 

ЦЕНТР КОСМІЧНИХ ТЕХНОЛОГІЙ