СПІВРОБІТНИКИ ЦЕНТРУ КОСМІЧНИХ ТЕХНОЛОГІЙ ПОЛІСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ МАТИМУТЬ ВЛАСНУ ФОРМУ

У рамках відзначення 50-річчя Музею космонавтики ім.С.П.Корольова в Житомирі у Поліському національному університеті представили нову форму працівників Навчально-наукового центру космічних технологій та лабораторії геоінформаційних систем, які діють на базі закладу вищої освіти. До слова, логотип, який прикрасив форму, було презентовано з нагоди Дня науки у травні цього року.

Навчально-науковий центр космічних технологій є структурним підрозділом, який забезпечує реалізацію статутних завдань Університету щодо провадження освітньої, наукової та інноваційної діяльності відповідно до сучасних тенденцій розвитку космічних інформаційних технологій, підвищення ефективності інноваційної діяльності і трансферу технологій шляхом формування регіонального центру компетенцій у сфері отримання та використання даних дистанційного зондування Землі з космосу та інших результатів космічної діяльності. Очолює Центр доктор технічних наук Сергій Ковбасюк.

Центр геоінформаційних технологій ArcGIS, який створено з метою розвитку та впровадження ГІС технологій у навчальний та науковий процес, відкрили у Поліському національному університеті в квітні. Там студенти та викладачі отримують консультації та нові навички щодо роботи в програмному середовищі «ArcGIS». Всі охочі вивчити основи ГІС мають можливість пройти онлайн-курс «ArcGIS-базовий курс». Також Центр геоінформаційних технологій виступає як консультативна платформа. Лабораторія обладнана сучасними комп'ютерами, які відповідають вимогам програмного комплексу «ArcGIS». Співробітники Центру володіють на високому рівні навичками по роботі з цією програмою і наразі вже впроваджують сучасні методи обробки супутникових знімків та геокодування статистичної інформації. За короткий період вдалося реалізувати кілька проєктів – дослідження «Оцінка рівня соціальної безпеки в умовах поширення коронавірусної інфекції (COVID-19)» , опитування з проблематики інформаційної безпеки «#StopFake!», «Трансформація сільських територій Житомирської області» тощо.

Нагадаємо, що минулого року Поліський національний університет виступив із ініціативою щодо створення регіонального інноваційно-космічного кластера «Полісся», діяльність якого покликана забезпечити отримання позитивних соціально-економічних та екологічних ефектів від поєднання технологічних, науково-освітніх та культурних інновацій з прикладним використанням космічних технологій у розвитку регіону. Ідею підтримали депутати Житомирської обласної ради, а у січні 2020 року відбулося й підписання угоди щодо створення кластера між 12 першими учасниками.

Поліський національний університет – єдиний в Україні заклад вищої освіти, який має повний космлекс наземних станцій приймання інформації ДЗЗ (три станції приймання на 137 МГц, 1,7 ГГц та 8,2 ГГц), лабораторію ДЗЗ з сучасними програмно-апаратними комплексами оброблення космічних знімків, що потенційно дозволяє приймати дані практично зі всіх відомих космічних апаратів ДЗЗ.

Зараз в університеті працюють над амбітним проєктом зі створення системи попередження та ліквідації лісових пожеж – «Інтегрована система управління ризиками виникнення лісових пожеж з використанням ГІС технологій». Раніше представили пілотну «Концепцію моделі управління регіоном на платформі космічних та геоінформаційних систем», неодноразово обговорювали можливості використання сучасних космічних та геоінформаційних систем в освітньо-науковій та інноваційній діяльності тощо.

Крім цього, у 2020 році у Поліському національному університеті з’явилася нова унікальна спеціальність – «Космічний моніторинг Землі».

Загалом фахівці, які здобули освіту за спеціальністю «Космічний моніторинг Землі», володітимуть сучасними методами і технологіями отримання, оброблення та використання інформації, інтелектуального аналізу даних і прийняття рішень у сферах національної безпеки і оборони, надзвичайних ситуацій, регіонального розвитку, екології та охорони навколишнього середовища, геології та надр, лісового господарства, аграрного сектору економіки.

Пресслужба Поліського національного університету

Навчально-науковий центр космічних технологій

Поліського національного університету,

10008, м. Житомир,

бульвар Старий, 7.

space.center.zt@gmail.com

 

ЦЕНТР КОСМІЧНИХ ТЕХНОЛОГІЙ