04.12.2020 РОКУ В ПОЛІСЬКОМУ НАЦІОНАЛЬНОМУ УНІВЕРСИТЕТІ ВПЕРШЕ СПЛАНОВАНО, ПРИЙНЯТО ТА ОБРОБЛЕНО ДАНІ ДИСТАНЦІЙНОГО ЗОНДУВАННЯ ЗЕМЛІ З ВИКОРИСТАННЯМ ВЛАСНОЇ НАЗЕМНОЇ СТАНЦІЇ ПРИЙМАННЯ ІНФОРМАЦІЇ НСПІ-8,2.

Станція оснащена сучасним апаратним і програмним забезпеченням, має антену діаметром 5 м та здійснює приймання даних з космічних апаратів в діапазоні 8,2 ГГц. В ході перших сеансів приймання інформації були отримані дані від супутників SUOMI NPP, NOAA-20, TERRA, AQUA.

На сьогодні Поліський національний університет – це єдиний вітчизняний навчальний заклад, який має таку станцію приймання інформації з супутників в якості навчальної і наукової бази. Пріоритетними завданнями на ближню перспективу є використання космічної геопросторової інформації в інтересах забезпечення освітнього процесу в університеті, а також вирішення завдань щодо сталого розвитку регіону в рамках регіонального інноваційно- космічного кластера «Полісся».